Za našimi članicami je tekmovalna sezona, v kateri so dokazale, da sodijo med ekipe, ki sestavljajo sam vrh slovenske ženske košarke. Po uvrstitvi med najboljše štiri ekipe v Pokalu članic, jim je uspel tudi letošnji drugi cilj, zaigrati v polfinalu državnega prvenstva.

Na prvem polfinalnem srečanju proti ekipi ŽKK Triglav v Kranju so se Ilirijanke v prvi četrtini enakovredno kosale z domačinkami, nato pa so Triglavanke do konca tekme prednost samo še povečevale in z rezultatom 72:51 prišle do prve polfinalne zmage. Rezultat prve polfinalne tekme je bila žal tudi poškodba kapetanke Polone Zalar, ki je tako predčasno zaključila sezono.

TRIGLAV : ILIRIJA 72:51 (21:10, 24:13, 13:9, 14:19)
Kalušić 18, Abramovič 10, Meden in Žibert po 9; Klavžar 20 (8 skokov), Mićunović 11, Macura 8 (7 skokov)

Naše članice so v ponedeljek odigrale še drugo polfinalno tekmo proti ekipi ŽKK Triglav in tekmicam ponovno morale priznati premoč. Kljub dobri igri v prvem polčasu, so bile Triglavanke v vseh elementih igre boljše in na koncu zasluženo zmagale z rezultatom 75:52.

ILIRIJA : TRIGLAV 52:75 (13:20, 13:14, 10:21, 16:20)
Klavžar 15 (10 skokov), Marjanović 13, Mićunović 9; Žibert 19 (5 skokov in 6 podaj), Abramovič 16, Meden 12

Iskrene čestitke vsem Ilirijankam, trenerju Goranu Jovanoviću in strokovnemu štabu ŽKD Ilirija!

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)