V nedeljo se je v Kranju sklenilo državno prvenstvo v košarki za dekleta do 20 let. Nastopile so štiri najboljše ekipe iz rednega dela sezone, naslov državnih prvakinj pa so si priigrale košarkarice Ilirije, ki so v finalu s 96:68 premagale ekipo Triglav Kranj. Na tretje mesto se je uvrstila ekipa Ježice.

Ilirijanke so s tem naslovom potrdile prevlado v slovenski mladinski košarki, saj so državne prvakinje postale že drugič zaporedoma.

.

Za najboljšo igralko turnirja je bila izbrana kapetanka Sara Sambolić, ki je bila ob tem tudi najboljša podajalka turnirja skupaj z Alino Kvrgić.

.

Hana Sambolić in Jovana Spasovski sta bili izbrani v najboljšo petorko turnirja.

Hana Sambolić in Jovana Spasovski v petorki zaključnega turnirja u20. Kranj, 2. 3. 2024. Foto: KZS

“Izjemno ponosen sem na te punce. Ponovno so dokazale, da so zlate in da so prave šampionke. Vesel sem, da smo uspeli nadgraditi delo preteklih let in da se ta generacija vpisuje med legende slovenskega mladinskega košarkarskega športa,” je po zmagi povedal glavni trener Jan Bezica.

“To je neverjeten občutek. Spet smo dokazale, da smo najboljše v Sloveniji. Vesela sem, da sem del te ekipe in da se lahko skupaj veselimo novega naslova. Zahvaljujemo se vsem soigralkam, strokovnemu štabu in navijačem za neprecenljivo podporo. To je trenutek, ki ga bomo nosile v srcih še dolgo.” je dodala kapetanka Sara Sambolić.

Z letošnjim turnirjem se od mladinske selekcije poslavljajo igralke letnika 2004, ki so v svoji generaciji dosegle izjemne rezultate: Sara in Hana Sambolić, Tinkara Prelog, Jovana Spasovski in Mia Žekš. Želimo jim veliko športnih, šolskih in življenjskih uspehov!

Za zaključek se želimo iskreno zahvaliti košarkarskemu klubu Triglav Kranj za odlično organizacijo zaključnega turnirja, ter soorganizatorjem ŽKD Ilirija in ŽKD Ježica za pomoč pri izvedbi turnirja, sponzorjem za darila za igralke in pogostitev za navijače ter navijačem za neverjetno vzdušje.

Iskrene čestitke zmagovalkam in vsem nastopajočim ekipam!