Vipava – ŽKD Ilirija    44-54 (19:12,12:23,8:12,5:7)

Strelke: Ude 14, Pavlič 13, Kandus 7, Kotar 6, Brečko 4, Vrečer 4, Soković Holc 4, Černetič 2, Milić, Mičunović, Štrakl

Tudi kadetska ekipa je odigrala svojo prvo letošnjo tekmo in sicer smo gostovali v Vipavi. Tekmo smo začeli preveč raztreseno, zgrešili smo veliko odprtih metov ter igrai slabo v obrambi, kar je pomenilo zaostanek po prvi četrtini za 7 točk. Nato pa je je sledila popolnoma druga zgodba do konca tekme. Predvsem v drugi četrtini smo odigrali izredno agresivno in dobro v obrambi, dosegli nekaj lahkih košev in na polčas odšli s prednostjo 35-31. Tudi v drugem polčasu smo nadaljevali z dobro igro v obrambi, skupaj so nasprotnice dosegle le 13 točk in na koncu smo se veselili težko prigarane in zaslužene zmage. Pohvalil bi rad vse punce za zelo dober pristop, za odlično igro v obrambi ter borbenost skozi celotno tekmo, predvsem pa sem vesel, da smo z zmago odprli začetek kadetske lige.

Izjava kapetanke ekipe Hane Kandus: “Tekma je bila odlična, vsa dekleta smo dala vse od sebe in na igrišču prikazale pravo energijo in borbenost. Čeprav smo tekmo začele nekoliko slabše, smo kaj kmalu dokazale, da še nismo za odpis in da lahko konkuriramo tudi zelo dobrim ekipam. Seveda še lahko marsikaj nadgradimo, vendar pa mislim, da če bomo nadaljevale s tem žarom lahko osvojimo vse zadane cilje.”

Hvala vsem staršem za prevoz in za podporo na tribuni!

Naslednja tekma je že v soboto, 1.10.2016 ob 11.15 uri na Ježici. Se vidimo!